;

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE DLA DOMU

Członkowie naszego zespołu to wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie fotowoltaiki, którzy po przeprowadzeniu gruntownej wizji lokalnej zajmą się instalacją paneli idealnie dobranych do Twoich potrzeb. Gwarantujemy sprawny i bezpieczny montaż.

1. WIZJA LOKALNA

Profesjonalna wizja lokalna i dobór odpowiednich technologii

2. ZAWARCIE UMOWY

Podpisanie umowy i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności

3. FINANSOWANIE

Dobór najlepszej metody finansowania Twojej inwestycji

4. REALIZACJA

Montaż instalacji i zawiadomienie odpowiednich instytucji

PRZEŚLIJ SWOJE DANE, ABY ZAREZERWOWAĆ BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

3 + 2 =

Jeżeli zastanawiasz się ile tak naprawdę będzie Cię kosztować założenie instalacji fotowoltaicznej musisz wziąć pod uwagę dofinansowania i programy rządowe, którymi zostaniesz objęty jako prosument. Obniży to znacznie Twój wkład własny w produkowanie czystej energii, a także skróci czas zwrotu całej inwestycji.

Podstawowym dofinansowaniem na mikroinstalację obowiązującym obecnie w Polsce jest program Mój Prąd. 4 edycja programu została już zapowiedziana na 2022 r.

Mój Prąd jest jednorazową pomocą finansową dla prosumentów w wysokości od 3 000 do 5 000 zł. Należy spełnić jednak kilka warunków:

  • Twoja instalacja musi być w przedziale od 2 do 10 kW
  • Dofinansowanie może objąć maksymalnie 50 % wartości instalacji, ale nie więcej niż 5000 zł
  • Instalacja musi być wybudowana w momencie składania wniosku o dofinansowanie

Jak widać uzyskanie dofinansowania z programu priorytetowego Mój Prąd jest realne i zwrot ten jest pewny, jeżeli wniosek zostanie złożony w odpowiednim czasie. Nasi specjaliści zajmą się wszelkimi formalnościami za Ciebie, tak abyś mógł cieszyć się z własnej czystej energii i wszystkich profitów, które są z nią związane.

Kolejną możliwością uzyskania zwrotu części kosztów jest ulga termomodernizacyjna. Jest to odliczenie 19% (przy finansowaniu instalacji ze środków własnych) bądź 21 % ( przy finansowaniu instalacji za pomocą kredytu) wartości instalacji pomniejszonej o kwotę dofinansowania Mój Prąd, od podatku dochodowego. Zwrot ten można uzyskiwać corocznie do momentu otrzymania całej kwoty, ale maksymalnie przez 6 lat.

Ulga termomodernizacyjna i program priorytetowy Mój Prąd nie wykluczają się. Połączenie obu tych form zwrotu kosztów często obniża koszt instalacji fotowoltaicznej nawet o połowę!

Newsletter

Bądź na bieżąco