;

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE DLA ROLNIKA

Dowiedz się ile kosztuje zasilenie Twojego gospodarstwo słońcem.

Dofinansowania

Na postawie Ustawy o podatku rolnym z roku 2017, możesz odliczyć 25% kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku rolnego.

redukcja kosztów

Panele fotowoltaiczne znacząco redukują koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego.

efektywność

Instalacja fotowoltaiczna pozwala efektywnie wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń na terenie gospodarstwa.

PRZEŚLIJ SWOJE DANE, ABY ZAREZERWOWAĆ BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

9 + 4 =

Rolnicy oraz hodowcy to środowisko, które szczególnie interesuje się instalacjami fotowoltaicznymi. Dzieje się tak dlatego, że zapotrzebowanie na energię w działalnościach związanych z rolnictwem zazwyczaj jest duże, a rachunki za prąd kolosalnie wysokie. Najprostszym, najbardziej efektywnym i proekologicznym rozwiązaniem dla rolników i hodowców jest zainwestowanie w czystą energię niezależną od podwyżek normowanych przez zakłady energetyczne – w fotowoltaikę!

Aby posiadanie instalacji fotowoltaicznej było jeszcze korzystniejsze, rolnikom przysługują ulgi i dofinansowania. Podstawowym narzędziem jest ulga w podatku rolnym. Dzięki temu posiadacz instalacji fotowoltaicznej może odzyskać 25% kosztów. Ulga może zostać rozliczona maksymalnie przez 15 lat. Kwota ulgi, która nie została wykorzystana przez podatnika przechodzi na jego następców.

Kolejną możliwością jest dotacja dla rolników Agro Energia. Jest to nowy program, w ramach którego rolnicy mogą starać się o dofinansowanie bądź kredyt z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu opiewa na 2000 milionów złotych. W przypadku dofinansowania zwrot może stanowić aż 40% kosztów!
Szczegółowe informacje o programie dostępne są pod linkiem: https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/agroenergia/

Należy jednak pamiętać, że Agro Energia nie może być połączona z ulgą w podatku rolnym. Umów się na indywidualne spotkanie z naszymi specjalistami, którzy pomogą wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego gospodarstwa i hodowli!

Newsletter

Bądź na bieżąco