;

Pompa ciepła dla oszczędności i komfortu

Jesteśmy oficjalnym

przedstawicielem

pomp ciepła

marki Hewalex 

oraz Stiebel

Wyobraź sobie, że Twój dom i miejsce pracy mogą być ogrzewane w zimę i chłodzone w lecie. Czy wiesz, że już dzisiaj możesz mieć instalację fotowoltaiczną i zasilać pompę ciepła wyłącznie prądem słonecznym? – uzyskując niemal darmowe ogrzewanie!

POMPA CIEPŁA – DLACZEGO WARTO?

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA POMPY CIEPŁA

OSZCZĘDNOŚĆ

najniższy koszt ogrzewania w porównaniu do innych sposobów

BEZPIECZEŃSTWO

nie grozi Ci wybuch, pożar czy zaczadzenie

EKOLOGIA

wykorzystuje naturalne, odnawialne źródła: powietrze, wodę czy grunt

OPCJA CHŁODZENIA

w zimę grzeje, a w lato chłodzi

AUTOMATYKA

urządzenia są w pełni bezobsługowe

STEROWANIE

zdalna kontrola pozwala regulować temperaturę, gdy jesteś poza domem

MAŁA KOTŁOWNIA

nie trzeba składować opału, jest czysto i wygodnie

POMPA CIEPŁA – JAK TO DZIAŁA?

Pompy ciepła montowane w przypadku nowo powstałych obiektów lub tych po remoncie, pozwalają zaoszczędzić do 75% kosztów za energię i zredukować nawet do 30% emisję szkodliwych substancji. Pompy ciepła to doskonałe źródło ogrzewania dla wszystkich obiektów, jak również swobodna i nieograniczona możliwość współpracy z dodatkowymi instalacjami, jak kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne.

Pompy ciepła pracują, wykorzystując energię, która jest zmagazynowana w powietrzu, wodzie lub gruncie. Pozwala na zapewnienie komfortowych warunków wewnątrz każdego obiektu. W okresie jesienno- zimowym można cieszyć się przyjemnym ciepłem, a latem doznać orzeźwiającego chłodu. Ponadto przez cały rok jest przygotowywana ciepła woda potrzebna do codziennego funkcjonowania.

POLECANE URZĄDZENIA

W. naszej ofercie znajdują się pompy powietrzne dwóch producentów: 

  • HEWALEX –  to polskie pompy ciepła dla grzania i chłodzenia budynku oraz podgrzewania wody użytkowej. Cechują się wysoką efektywnością energetyczną do klasy A+++. Są wysokoefektywne i trwałe, posiadają sprężarki renomowanych producentów oraz są wyposażone w system EKONTROL dla zdalnego nadzoru pracy. Oferują najkorzystniejsze na rynku warunki gwarancji podstawowej.

  • STIEBEL – niemiecka najwyższa jakość, efektywność i bezawaryjność oraz atrakcyjny wygląd pomp marki Stiebel bardzo szybko trafiły w gusta firm instalatorskich oraz użytkowników końcowych

 

JAK ZACZĄĆ?

1. WIZJA LOKALNA

Profesjonalna wizja lokalna i dobór odpowiednich technologii

2. ZAWARCIE UMOWY

Podpisywanie umowy i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności

3. FINANSOWANIE

Dobór najlepszej metody finansowania Twojej inwestycji

4. REALIZACJA

Montaż instalacji i zawiadomienie odpowiednich instytucji

Najczęstsze pytania

Oczywiście że tak. Pompy, które mamy w ofercie, na zasilaniu są w stanie uzyskać 65 stopni Celsjusza. Urządzenia dodatkowo mają wbudowane grzałki, które w skrajnych momentach wspomagają ich pracę. Jeśli chcemy, aby pompa pracowała najbardziej optymalnie i grzała tanio, musimy sprawić, aby instalacja była zasilana możliwie niską temperaturą, np. ogrzewanie podłogowe, klimakonwektory lub grzejniki o sporej powierzchni grzewczej.

Są osoby, którym przeszkadza pracująca zmywarka czy praca lodówki. Pompy ciepła posiadają funkcje cichej pracy i najczęściej kila metrów od urządzenia są praktycznie niesłyszalne. Aby sprawdzić poziom hałasu należy zajrzeć do karty katalogowej.

Urządzenia w wersji split posiadają jednostkę wewnętrzną, wiszącą, niewielkich rozmiarów i zewnętrzną. Monoblok posiada tylko jednostkę zewnętrzną. Dodatkowo w kotłowni znajduje się zbiornik na wodę użytkową oraz w większości zbiornik buforowy.

To wszystko zależy od temperatury zasilania instalacji centralnego ogrzewania im wyższa tym wyższe rachunki za prąd. Należy pamiętać, że pompa ciepła to oszczędne i ekologiczne ogrzewanie domu. Niestety, nie zawsze odpowiada to rzeczywistym kosztom ogrzewania, jakich oczekiwaliśmy. Wyższe koszty ogrzewania pompą ciepła mogą wynikać z niewłaściwie zaprojektowanej instalacji, dobranej mocy pompy ciepła, wielkości dolnego źródła ciepła itd. Dlatego warto postawić na sprawdzonych i doświadczonych monterów.

Nie, czynnika nie należy doładowywać. Instalacja jest zamknięta.

Każdy producent daje swoją gwarancję, maksymalnie 5 lat. W splitach są obowiązkowe przeglądy, marka Hewalex ich nie wymaga.

Co najmniej 20-25 LAT. Żywotność jest liczona na podstawie pracy sprężarki czyli ilości przepracowanych przez nią godzin.

Przy ewentualnych zanikach dostaw energii elektrycznej, sytuacja z pompą ciepła jest taka sama jak w przypadku innego rodzaju piecy. Brak prądu unieruchamia sterownik urządzenia oraz pompy obiegowe w większości dzisiaj montowanych kotłów. Chyba że instalacja jest na dużych rurach i woda płynie grawitacyjnie 😉 Jak wróci prąd to wróci zasilanie i zostaną przywrócone ostatnie ustawienia pompy ciepła. 

ODBIERZ WYCENĘ

ODBIERZ BEZKOSZTOWĄ WYCENĘ
DOSTOSOWANĄ DO TWOICH POTRZEB

12 + 15 =

To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiąż zadanie matematyczne.

Newsletter

Bądź na bieżąco